Individualios veiklos apskaita
Individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis žmogus siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Galima vykdyti tam tikros rūšies individualią komercinę, gamybinę, profesinę, kūrybinę ar kitą veiklą, jei Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato reikalavimo įsteigti juridinius asmenis. Jeigu teisės aktai leidžia nedraudžia vykdyti ekonominės veiklos neįsteigus juridinio asmens, tai jis tą veiklą gali vykdyti, nors ir reikalinga licencija ar bet koks kitas leidimas.
Individuali veikla – patogus būdas pradėti verslą nesteigiant įmonės. Tereikia užsiregistruoti mokesčių inspekcijoje, kad vykdote veiklą ir gauti pažymą, o nusprendus veiklą nutraukti pakanka raštu informuoti, kad jos nebevykdote. Individualiai veiklai būdinga: nėra darbo santykiams būdingų požymių, pats žmogus sprendžia su savo veikla susijusius klausimus, taip pat dengia su veiklos vykdymu susijusias išlaidas, gauna pajamas iš vykdomosios veiklos. Svarbu paminėti, kad sudaromiems sandoriams būdingas tam tikras tęstinumas ir motyvas bei galimybės sandorius sudaryti ateityje. Šiai veiklai būdingas ir siekis gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos.
Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, besiverčiantys individualia veikla (išskyrus įsigijusius verslo liudijimus) ir nenuolatiniai Lietuvos gyventojai, veikiantys per nuolatinę bazę Lietuvoje, tvarkydami individualios įmonės buhalterinę apskaitą, turi vadovautis Buhalterinės apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040 „Dėl Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo 14 liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo”.
Pradedantys individualią veiklą ir pirmą kartą susidūrę su buhalterija, tikrai turės klausimų. Vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, turi vesti buhalterinę apskaitą ir visai nesvarbu ar buvo patirti nuostoliai, ar pajamos buvo nedidelės. Individualios veiklos buhalterija susideda iš sąskaitų faktūrų bei gyventojo individualios veiklos pajamų – išlaidų apskaitos žurnalo. Apskaitą galima vesti tiek įprastiniame popieriniame variante, tiek kompiuteryje.
Labai svarbu, kad veiklos vykdymo metu pasirinktumėte išlaidų principą, kuris gali būti arba pinigų, arba kaupimo. Pinigų principas – jūs bet kokiu atveju savo išlaidomis laikysite 30 procentų gautų pajamų, kas reiškia, jog prieš skaičiuojant mokesčių sumas, Jums reikės atimti 30 procentų. Šį išlaidų variantą dažniausiai renkasi tie, kurių veikloje patiriamos labai mažos išlaidos arba jų visai nėra. Kaupimo principas pasižymi tuo, kad Jums teks rinkti kiekvieną dokumentą, kuris įrodytų išlaidas, pavyzdžiui, sąskaitos faktūros, kvitai ir kt.
Pradedantiesiems, individualios veiklos apskaitą, kur kas saugiau patikėti specialistams. Jei nesate susidūręs su buhalterija, trūksta tam reikalingų įgūdžių – pirmą kartą gali kilti ne tik daug klausimų, bet tai atims ir nemažai Jūsų laiko, kurį galėtumėte skirti kitiems svarbiems darbams, susijusiems su vykdoma veikla, be to, tvarkydamas apskaitą neišvengsite klaidų. Šios klaidos vėliau gali atnešti nemažus nuostolius.
AddedValue
AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.
Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.