Naujienos
Kas Lietuvos verslų laukia 2017-aisiais?
Netilstant diskusijoms apie naujus mokestinius pasikeitimus ir informacijos apie juos stoką, panašėja, jog Lietuvos verslo subjektų 2017 metais pokyčiai laukia ne tik mokesčių ir verslo administravimo srityse. Naujausi politikų sprendimai verslui žada palankesnes sąlygas inovacijų ir naujausių technologijų plėtrai. Su kokiais technologiniais ir mokestiniais pasikeitimais šiais metais teks susidurti Lietuvos verslui?
Lietuvą iš šešėlio „ištrauks” IT studentai?
Lietuvos darbo rinkai kasmet trūksta 500-1000 išmaniąsias technologijas valdančių specialistų, tačiau šios srities mokslus būsimieji studentai vis dar renkasi vangiai. Kodėl informacinių technologijų specialistų trūkumas yra žalingas ne tik atskiroms Lietuvos įmonėms, bet ir skaidrios ekonomikos perspektyvoms?
„Pingantys“ bankrotai: kur klysta lietuviškas verslas?
Šių metų kovo mėnesį mūsų šalyje bankroto procedūrą pradėjo 230 įmonių. Nuo gegužės 1 dienos Lietuvoje įsigaliojo Įmonių bankroto įstatymo pakeitimai, kurie turėtų sumažinti bankroto administravimo išlaidas. Ar tai reiškia, kad šalyje ir toliau didės bankrutuojančių įmonių skaičius ir ką tai sako lietuviško verslo „sveikatą“?
Ko nepakeis net ir naujasis Darbo kodeksas?
Kovo pradžioje Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas baigė svarstyti aršių diskusijų sulaukusio naujojo Darbo kodekso projektą. Prognozuojama, kad reikšmingos įtakos galutiniam dokumento patvirtinimui turės artėjantys Seimo rinkimai. Tačiau ekspertai viliasi, kad politinė konkurencija neužkirs kelio Lietuvos verslo patrauklumą didinančiam projektui, o rinkos konkurencingumu rūpinsis ir pats verslas.
Verslo aplinka Lietuvoje: ką žada 2016-ieji?
Pasaulinių reitingų duomenimis, verslo sąlygos Lietuvoje gerėja. Verslo valdymo technologijų specialistai prognozuoja, kad Valstybinės Mokesčių Inspekcijos (VMI) parengtas išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) projektas gali prisidėti prie dar didesnio šalies pozicijų tarptautinėje verslo rinkoje kilimo. Tai lemtų projekto skatinamas spartesnis perėjimas prie elektroninių dokumentų. Tačiau i.MAS jau lydi skandalai – VMI priversta iš naujo skelbti dviejų posistemių pirkimo konkursą.
Išmani kova su šešėliu: ar rezultatai pateisins kainą?
Po nesėkmingų politikų pažadų iš šešėlio ištraukti milijardą litų, į kovą su mokesčių vengimu stoja 24 mln. eurų kainuosianti Valstybinės mokesčių inspekcijos išmanioji mokesčių administravimo sistema (i.MAS). Ekspertai ginčijasi, ar naujosios priemonės duos laukiamą rezultatą.
Lietuva – inovacijų ar luditų valstybė?
Palydovas, lazerių technologijos, sparčiausias pasaulyje belaidis interneto ryšys –kad ir kaip didžiuotumėmės šiais pasiekimais, panašu, jog Europoje mūsų valstybė nebelaikoma inovacijų kraštu.
Kodėl bankrutuoja Lietuvos įmonės?
Sausį Lietuvoje bankroto procedūra pradėta 199 įmonėms, vasarį – 188 įmonėms. Kovo pabaigoje Seime pritarta Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms, susijusioms su bankroto administravimu. Rekordiniu bankrotų skaičiumi ir pataisų iniciatyvomis pažymėta metų pradžia verčia gręžiotis ne tik į rinkos problemas, bet abejoti esamais verslo valdymo standartais.
Pasauliniuose apdovanojimuose – lietuviška finansų apskaitos kompanija
Pasaulinis verslo lyderių ir nepriklausomų ekspertų tinklas Corporate INTL paskelbė 2014 m. geriausias apskaitos, audito ir teisinių paslaugų kompanijas, tarp jų įtraukdamas apskaitos ir audito įmonę iš Lietuvos „Added Value“.
AddedValue
AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.
Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.